Zamek z piasku, który runął by Stieg Larsson

30 List

Trzecia i ostatnia część sagi Mlillenium autorstwa Stiega Larssona. Naprawdę, strasznie żałuję, że to już koniec!

W „Zamku z piasku(…)” mamy do czynienia z kontynuacją wydarzeń z części drugiej, czyli: „Dziewczyny, która igrała z ogniem” .  Akcja zaczyna się w momencie, gdy na oddział doktora Andersa Jonassona trafia drobna kobieta, która pilnie potrzebuje pomocy chirurgicznej, bowiem ma kulę w głowie, a oprócz tego kilka innych obrażeń. Okazuje się, że tą pacjentką jest niejaka Lisabeth Salender, ścigana listem gończym w całej Szwecji za zabójstwo kilku osób. Razem z nią do szpitala trafia starszy mężczyzna- Zalachenko, jej ociec. Z racji złego stanu zdrowia Lisabeth musi pozostać przez długi czas w szpitalu. W tym czasie Mikael Blomkvist prowadzi śledztwo, mające na celu oczyszczenie jej z zarzutów, angażuje również swoją siostrę do obrony ” Sally”.

W książce znajdziemy mnóstwo historii pojedynczych bohaterów, ale również niezwykle interesujące wątki. Jednym z ciekawszych jest ten dotyczący Eriki, która po rozpoczęciu pracy w nowej gazecie, pada ofiarą stalkera. Cała historia kończy się szczęśliwie dzięki pomocy Elisabeth- uzdolnionej hakerki. W tej części znajdziemy odpowiedzi na pytania dotyczące tej dziewczyny, rozwiązane zostaną również zagadki z poprzedniej książki.

„Zamek z piasku…” to również, a może nawet przede wszystkim, książka o silnych, ambitnych kobietach, które wkraczają w świat mężczyzn, a przez to stają się dla nich zagrożeniem.

Trylogia Larssona to seria książek, po której jeszcze bardziej krytycznym okiem spojrzycie na inne kryminały! Żaden nie będzie tak dobry, jak ten!

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Zamek z piasku, który runął by Stieg Larsson”

  1. Marcin Kwiecień 14, 2012 @ 7:12 pm #

    Czytałem, to świetna książka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: