„Kaznodzieja”, czyli Czarnej Serii ciąg dalszy

23 Wrz

Jeszcze w czasie pobytu w Polsce zakupiłam drugą część sagi kryminalnej Camilli Lackberg. Z całą pewnością mogę już stwierdzić, że trzecia też trafi w moje ręce 😀

Akcja „Kaznodziei”, tak jak w przypadku „Księżniczki z lodu”, rozgrywa się we Fjallbace, niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, która swym urokiem przyciąga rzesze turystów złaknionych wypoczynku. Ich spokój zmącony zostanie przez tajemnicze zniknięcia i morderstwa dwóch młodych dziewczyn. Policjant Patrik Hedstrom oraz jego koledzy toczą wyścig z czasem, aby ocalić życie jednej z nich. Okazuje się, że zdarzenia te mają związek z wydarzeniami sprzed lat, kiedy to w podobnych okolicznościach zginęły dwie inne młode kobiety. Nic nie jest w tym przypadku proste, ślady prowadzą do rodziny Hultów, która od tragicznych wydarzeń sprzed ćwierćwiecza pozostaje ze sobą skłócona.

Wątek śledztwa jest w tej części dużo mocniej wyeksponowany niż miało to miejsce w poprzedniej książce. Akcja skupia się na działaniach Hedstroma, Erika z kolei oczekuje dziecka, a zatem nie bierze czynnego udziału w rozwiązywaniu zagadki. Jej siostra-Anna ponownie podejmuje błędne decyzje, co jak zapewne pokażą kolejne części, nie pozostanie bez tragicznych  konsekwencji.

„Kaznodzieja” uwodzi czytelnika fabułą, w której przeplatają się poszczególne wątki śledztwa z historiami bohaterów. Choć element  kryminalny dominuje (w końcu to saga kryminalna), to nie bez znaczenia pozostaje sfera obyczajowa (a tu całkiem sporo się dzieje). Czytając tę część, zastanawiałam się, jak dalej potoczą się losy bohaterów, do których już zdążyłam się przywiązać 🙂 Z tego też powodu szykuję się już na kolejną paczkę z Polski 😀

P.S. Po książkę z pewnością sięgną Ci, którzy przeczytali „Księżniczkę z lodu”! Polecam jednak też zupełnie nieobeznanym z tematem, gdyż autorka podaje informacje odnośnie wydarzeń z poprzedniej części.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “„Kaznodzieja”, czyli Czarnej Serii ciąg dalszy”

  1. Agi Wrzesień 26, 2011 @ 12:20 pm #

    a Księżniczki z z lodu nie masz moze w PL? u Mateusza? 😀 😛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: